TDU NRW İş İnsanları Derneği Aylık Network Buluşması: Ticaretin Geleceği ve İş Birliklerinin İnşası

Almanya 01.04.2024 - 22:02, Güncelleme: 02.04.2024 - 18:51 1114 kez okundu.
 

TDU NRW İş İnsanları Derneği Aylık Network Buluşması: Ticaretin Geleceği ve İş Birliklerinin İnşası

TDU NRW iş insanlar derneği 28.02.2024 tarihinde yine aylık network buluşmasını gerçekleştirdi. Bu buluşma Bergheim`de Golfclub teki Restoranda gerçekleşti.

  Yüzü  aşkın iş insanın katılımıyla gerçekleşen etkinlik dernek başkanı sayın Cevdet Kocas`in  yaptığı açılış konuşması ile başladı. Türkiye ile Almanya arasında 2022 ve 2023 yıllarında gerçekleşen ticaret hacmine değinen  başkan Cevdet Kocas her iki ülkede ticaretin gelişmesinin önünde bulunan engellilerin bir an önce kaldırılmasınin önemine vurgu yaptı.   Daha sonra Köln Başkonsolosluğu sayın Turhan Kaya katılımcıları selamlayarak özellikle fahri çalışmaların önemine degindi. Toplumdaki değişikliklerin fahri  çalışmalar ile mümkün  olabileceğini, bu çalışmaların çok önemli olduğunu ve küçümsenmemesi gerektiğini belirtti.   Daha sonra Eyaletin ekomoni bakanligina bagli olan NRW Global Business Temsilcisi Timur Kurt Bey her iki ülke arasındaki ticaretin önemine değinerek bu bölgede yatırım yapmak isteyen, şirket kurmak isteyen Türkiye'den gelecek olan iş insanlarına memnuniyetle yardımcı olabileceklerini belirtiler.   Daha sonra etkinliğe katılan şirketlere mikrofon verilerek onların bu tür etkinliklere katkıları, beklentileri ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Katılımcıların yapmış olduğu konuşmalardan çıkan sonuç bu tür iş  insanlar derneklerinin yapacağı bu tür etkinliklere çok ihtiyaç olduğu, böylesi ortamlarda oluşacak networkler ile karar alma süreçlerinin ve bilgi edinme süreçlerinin  daha kısalacağı sonuç olarak ticaretteki ivmenin hızlanacagi yönünde olmuştur.   Daha sonra birlikte yenilen akşam yemeğinden sonra iş insanları için çok önemli olan kredi kurumlarının bilançoları analiz yöntemleri ve kriterleri konulu sunum konusunda uzman olan büyük bir alman şirketinde çalışan Bariş Peker bey tarafından yapıldı. Büyük bir  ilgiyle izlenen bu sunum sonrasında uzman Barış Peker katılımcıların sorularına doyurucu cevaplar verdi.   Etkinliğin son kısmında ise katılımcılar kendi aralarında iletişim bilgilerini değiştirerek sonrasında da iletişimde bulunabilmenin olanaklarını yakaladılar. Sonrasında yapılan ikili sohbette ile etkinlik sona erdi.    
TDU NRW iş insanlar derneği 28.02.2024 tarihinde yine aylık network buluşmasını gerçekleştirdi. Bu buluşma Bergheim`de Golfclub teki Restoranda gerçekleşti.

 

Yüzü  aşkın iş insanın katılımıyla gerçekleşen etkinlik dernek başkanı sayın Cevdet Kocas`in  yaptığı açılış konuşması ile başladı. Türkiye ile Almanya arasında 2022 ve 2023 yıllarında gerçekleşen ticaret hacmine değinen  başkan Cevdet Kocas her iki ülkede ticaretin gelişmesinin önünde bulunan engellilerin bir an önce kaldırılmasınin önemine vurgu yaptı.

 

Daha sonra Köln Başkonsolosluğu sayın Turhan Kaya katılımcıları selamlayarak özellikle fahri çalışmaların önemine degindi. Toplumdaki değişikliklerin fahri  çalışmalar ile mümkün  olabileceğini, bu çalışmaların çok önemli olduğunu ve küçümsenmemesi gerektiğini belirtti.

 

Daha sonra Eyaletin ekomoni bakanligina bagli olan NRW Global Business Temsilcisi Timur Kurt Bey her iki ülke arasındaki ticaretin önemine değinerek bu bölgede yatırım yapmak isteyen, şirket kurmak isteyen Türkiye'den gelecek olan iş insanlarına memnuniyetle yardımcı olabileceklerini belirtiler.

 

Daha sonra etkinliğe katılan şirketlere mikrofon verilerek onların bu tür etkinliklere katkıları, beklentileri ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Katılımcıların yapmış olduğu konuşmalardan çıkan sonuç bu tür iş  insanlar derneklerinin yapacağı bu tür etkinliklere çok ihtiyaç olduğu, böylesi ortamlarda oluşacak networkler ile karar alma süreçlerinin ve bilgi edinme süreçlerinin  daha kısalacağı sonuç olarak ticaretteki ivmenin hızlanacagi yönünde olmuştur.

 

Daha sonra birlikte yenilen akşam yemeğinden sonra iş insanları için çok önemli olan kredi kurumlarının bilançoları analiz yöntemleri ve kriterleri konulu sunum konusunda uzman olan büyük bir alman şirketinde çalışan Bariş Peker bey tarafından yapıldı. Büyük bir  ilgiyle izlenen bu sunum sonrasında uzman Barış Peker katılımcıların sorularına doyurucu cevaplar verdi.

 

Etkinliğin son kısmında ise katılımcılar kendi aralarında iletişim bilgilerini değiştirerek sonrasında da iletişimde bulunabilmenin olanaklarını yakaladılar. Sonrasında yapılan ikili sohbette ile etkinlik sona erdi.

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve lokalbakis.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.