Solingen Faciası Avrupa Parlamentosunda

Almanya 14.04.2024 - 11:55, Güncelleme: 14.04.2024 - 11:55 1419+ kez okundu.
 

Solingen Faciası Avrupa Parlamentosunda

Almanya’nın Solingen şehrinde bir kundaklama sonucu meydana gelen Bulgaristan vatandaşı 4 soydaşımızın yaşamını yitirdiği yangın Avrupa Parlamentosu gündeminde.

      Strasbourg’da gerçekleşen oturumunda bir konuşma yapan Türk kökenli Bulgaristan HÖH Milletvekili İlhan Küçük ‘Suçlular cezayı hak ediyor’ dedi.   Mart ayında Almanya’nın Solingen şehrinde bir kundaklama sonucu meydana gelen Bulgaristan vatandaşı 4 soydaşımızın yaşamını yitirdiği yangın Avrupa Parlamentosu gündemine getirildi. Avrupa Parlamentosu’nun Strasbourg’da gerçekleşen oturumunda bir konuşma yapan Türk kökenli Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi ( HÖH) Milletvekili İlhan Küçük ‘Suçlular cezayı hak ediyor’ dedi. ‘‘İki hafta önce Almanya’nın Solingen şehrinde meydana gelen bir olaya çekmek istiyorum – dört Bulgaristan vatandaşı yakıldı. Bu konuyu burada gündeme getirmem gerekiyor.Solingen'de olup bitenleri hiçbir şekilde karanlıkta bırakamayız ve işlenen suçların failleri mutlaka tespit edilmelidir’’ diyen AP milletvekili İlhan Küçük, oturum sırasında yaptığıkonuşmada, “Solingen'de işlenen bu eylemin kurbanları ve adalet bekleyen toplum adına bukonuyu burada gündeme getiriyorum" ifadelerini kullandı. Binanın Yıkılma Çalışmaları "Solingen faciası daha fazla duyurulmayı, suçlular ise adil cezalara çarptırılmayı almayı hakediyor" diyen, aynı zamanda Avrupa Lideral Parlamenterler Grubu Başkanı olan İlhan Küçük ‘‘Soruşturma tamamlanmadan binanın onarım işlerine başlanması ve binanın yıkılması girişimleri iddialarına ilişkin endişelerini’’ de vurgulayan HÖH Milletvekili Küçük’e‘‘Kundaklanan binada yıkım işlemlerinin başladığına ilişkin haberleri’’değerlendirdi ve  ‘‘Bu çabalar bazı şüphelere ve soruşturmanın objektifliği bakımından soru işaretlerine yol açmaktadır’’ dedi. İlhan Küçük konuşmasını "Dört Bulgar vatandaşı ateşe verildi! Ben ve görevdaşlarım birprotesto yürüyüşüne katıldık ve bu yürüyüş barışçıldı. Çeşitli vatandaşların katıldığı eylemde yer alan katılımcıların çoğu aslında Almandı ve bu protestonun sloganı "Nefret İstemiyoruz!" şeklindeydi. Ancak bu çağrının yanı sıra faillerin tespit edilmesibe yönelik çok güçlü bir çağrıda yapıldı. Avrupa yurttaş toplumu olarak bunu gerçekten yapmak zorundayız" şeklindesözlerini tamamladı. Ahmet Özay, Solingen / Strasbourg
Almanya’nın Solingen şehrinde bir kundaklama sonucu meydana gelen Bulgaristan vatandaşı 4 soydaşımızın yaşamını yitirdiği yangın Avrupa Parlamentosu gündeminde.

 

 

 

Strasbourg’da gerçekleşen oturumunda bir konuşma yapan Türk kökenli Bulgaristan HÖH Milletvekili İlhan Küçük ‘Suçlular cezayı hak ediyor’ dedi.

 

Mart ayında Almanya’nın Solingen şehrinde bir kundaklama sonucu meydana gelen Bulgaristan vatandaşı 4 soydaşımızın yaşamını yitirdiği yangın Avrupa Parlamentosu gündemine getirildi.

Avrupa Parlamentosu’nun Strasbourg’da gerçekleşen oturumunda bir konuşma yapan Türk kökenli Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi ( HÖH) Milletvekili İlhan Küçük ‘Suçlular cezayı hak ediyor’ dedi.

‘‘İki hafta önce Almanya’nın Solingen şehrinde meydana gelen bir olaya çekmek istiyorum – dört Bulgaristan vatandaşı yakıldı. Bu konuyu burada gündeme getirmem gerekiyor.Solingen'de olup bitenleri hiçbir şekilde karanlıkta bırakamayız ve işlenen suçların failleri mutlaka tespit edilmelidir’’ diyen AP milletvekili İlhan çük, oturum sırasında yaptığıkonuşmada, Solingen'de işlenen bu eylemin kurbanları ve adalet bekleyen toplum adına bukonuyu burada gündeme getiriyorum" ifadelerini kullandı.

Binanın Yıkılma Çalışmaları

"Solingen faciası daha fazla duyurulmayı, suçlular ise adil cezalara çarptırılmayı almayı hakediyor" diyen, aynı zamanda Avrupa Lideral Parlamenterler Grubu Başkanı olan İlhan Küçük ‘‘Soruşturma tamamlanmadan binanın onarım işlerine başlanması ve binanın yıkılması girişimleri iddialarına ilişkin endişelerini’’ de vurgulayan HÖH Milletvekili Küçük’e‘‘Kundaklanan binada yıkım işlemlerinin başladığına ilişkin haberleri’’değerlendirdi ve  ‘‘Bu çabalar bazı şüphelere ve soruşturmanın objektifliği bakımından soru işaretlerine yol açmaktadır’’ dedi.

İlhan Küçük konuşmasını "Dört Bulgar vatandaşı ateşe verildi! Ben ve görevdaşlarım birprotesto yürüyüşüne katıldık ve bu yürüyüş barışçıldı. Çeşitli vatandaşların katıldığı eylemde yer alan katılımcıların çoğu aslında Almandı ve bu protestonun sloganı "Nefret İstemiyoruz!" şeklindeydi. Ancak bu çağrının yanı sıra faillerin tespit edilmesibe yönelik çok güçlü bir çağrıda yapıldı. Avrupa yurttaş toplumu olarak bunu gerçekten yapmak zorundayız" şeklindesözlerini tamamladı.

Ahmet Özay, Solingen / Strasbourg

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve lokalbakis.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.