KRV Eyaletinde Türkçe Derslerine Kayıt Çağrısı Düsseldorf Başkonsolosluğunda Yapıldı

Almanya 09.02.2024 - 22:33, Güncelleme: 09.02.2024 - 23:28 1547+ kez okundu.
 

KRV Eyaletinde Türkçe Derslerine Kayıt Çağrısı Düsseldorf Başkonsolosluğunda Yapıldı

T.C. Düsseldorf Başkonsolosu Ali İhsan İzbul'un ev sahipliğinde, Düsseldorf, Köln, Essen ve Münster'deki Eğitim Ataşeleri tarafından bir araya gelinerek ortaklaşa bir basın toplantısı düzenlendi.

  Bu önemli toplantıda, 2024/2025 eğitim-öğretim yılında Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nde okullarda verilen Türkçe derslerine kayıt döneminin başlaması sebebiyle, çocuklarımızın Türkçe derslerine katılımının ne kadar önemli olduğuna vurgu yapıldı. Ayrıca, tüm velilerin kayıt dönemi sona ermeden önce çocuklarını Türkçe derslerine kaydetmeleri için çağrıda bulunuldu.       Almanya Türk toplumu için kritik bir konu olan eğitim ile ilgili vurgu yapıldı. T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu'nda düzenlenen basın toplantısı, Türkçe derslerine olan ilgiyi artırmak amacıyla atılan adımları gözler önüne serilerek, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti'nde, Türkçe derslerine olan ilgiyi arttırmayı amaclıyarak, çocukların anadillerini sağlam bir şekilde öğrenmeleri, eğitim ve iş hayatlarında daha başarılı olmaları nedeniyle toplantıya katılan Düsseldorf Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Muteber Gamze Bozgöz, Köln Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Dr. Muhterem Dilbirliği, Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Sabri Yolcu ve Münster Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Ayşe Nazlı Söylet, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti'nde Türkçe derslerine kayıt döneminin başlamasıyla birlikte gerçekleştirdikleri çalışmaları anlatarak, eyaletteki Türkçe derslerinin mevcut durumu hakkında bilgi verdiler. Bu nedenle, Türkçe derslerine katılımın artırılması hem eğitim sisteminin gelişimine katkı sağlıyor hem de bireylerin geleceklerini daha sağlam temellere oturtmalarına yardımcı oluyor.  Toplantıya, bölgedeki yerel medyanın yanı sıra eğitim ataşeleri katıldı. Konuşmacılar, Türkçe derslerinin önemini vurgulayarak, çocukların anadillerini sağlam bir şekilde öğrenmelerinin önemini vurguladılar.       Eğitim ataşeleri, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti'nde Türkçe derslerine olan ilgiyi artırmak için yürütülen çalışmalardan bahsettiler. Velilerin Türkçe derslerine olan katılımını teşvik etmek amacıyla yapılan çağrıları ve sağlanan destekleri detaylı bir şekilde aktardılar. Ayrıca, velilerin Türkçe derslerine kayıt sürecinde karşılaşabilecekleri sorunlara karşı nasıl yardımcı olabilecekleri konusunda bilgilendirme yapıldı. Velilerin gösterdiği ilgi ve katılım, Türkçe derslerine olan talebin artacağına dair umutları güçlendirdi. Çocuklarının anadillerini öğrenmeleri ve kültürel miraslarını korumaları konusundaki kararlılıkları, gelecek nesillerin daha güçlü ve köklü bir kimlikle yetişmesine olanak tanıyacak. Detaylı Bilgiler: DÜSSELDORF-https://dusseldorf.meb.gov.tr/ ESSEN- https://essen.meb.gov.tr/ MÜNSTER https://munster.meb.gov.tr/ KÖLN- https://koln.meb.gov.tr/  
T.C. Düsseldorf Başkonsolosu Ali İhsan İzbul'un ev sahipliğinde, Düsseldorf, Köln, Essen ve Münster'deki Eğitim Ataşeleri tarafından bir araya gelinerek ortaklaşa bir basın toplantısı düzenlendi.

 

Bu önemli toplantıda, 2024/2025 eğitim-öğretim yılında Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nde okullarda verilen Türkçe derslerine kayıt döneminin başlaması sebebiyle, çocuklarımızın Türkçe derslerine katılımının ne kadar önemli olduğuna vurgu yapıldı. Ayrıca, tüm velilerin kayıt dönemi sona ermeden önce çocuklarını Türkçe derslerine kaydetmeleri için çağrıda bulunuldu.

 

 

 

Almanya Türk toplumu için kritik bir konu olan eğitim ile ilgili vurgu yapıldı.

T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu'nda düzenlenen basın toplantısı, Türkçe derslerine olan ilgiyi artırmak amacıyla atılan adımları gözler önüne serilerek, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti'nde, Türkçe derslerine olan ilgiyi arttırmayı amaclıyarak, çocukların anadillerini sağlam bir şekilde öğrenmeleri, eğitim ve iş hayatlarında daha başarılı olmaları nedeniyle toplantıya katılan Düsseldorf Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Muteber Gamze Bozgöz, Köln Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Dr. Muhterem Dilbirliği, Essen Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Sabri Yolcu ve Münster Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Ayşe Nazlı Söylet, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti'nde Türkçe derslerine kayıt döneminin başlamasıyla birlikte gerçekleştirdikleri çalışmaları anlatarak, eyaletteki Türkçe derslerinin mevcut durumu hakkında bilgi verdiler. Bu nedenle, Türkçe derslerine katılımın artırılması hem eğitim sisteminin gelişimine katkı sağlıyor hem de bireylerin geleceklerini daha sağlam temellere oturtmalarına yardımcı oluyor.

 Toplantıya, bölgedeki yerel medyanın yanı sıra eğitim ataşeleri katıldı. Konuşmacılar, Türkçe derslerinin önemini vurgulayarak, çocukların anadillerini sağlam bir şekilde öğrenmelerinin önemini vurguladılar.

 

 

 

Eğitim ataşeleri, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti'nde Türkçe derslerine olan ilgiyi artırmak için yürütülen çalışmalardan bahsettiler. Velilerin Türkçe derslerine olan katılımını teşvik etmek amacıyla yapılan çağrıları ve sağlanan destekleri detaylı bir şekilde aktardılar. Ayrıca, velilerin Türkçe derslerine kayıt sürecinde karşılaşabilecekleri sorunlara karşı nasıl yardımcı olabilecekleri konusunda bilgilendirme yapıldı.

Velilerin gösterdiği ilgi ve katılım, Türkçe derslerine olan talebin artacağına dair umutları güçlendirdi. Çocuklarının anadillerini öğrenmeleri ve kültürel miraslarını korumaları konusundaki kararlılıkları, gelecek nesillerin daha güçlü ve köklü bir kimlikle yetişmesine olanak tanıyacak.

Detaylı Bilgiler:

DÜSSELDORF-https://dusseldorf.meb.gov.tr/

ESSEN- https://essen.meb.gov.tr/

MÜNSTER https://munster.meb.gov.tr/


KÖLN- https://koln.meb.gov.tr/
 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve lokalbakis.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.