Sıla Yolu, Trakya Sınır Kapılarında Bin Kişinin Katıldığı Anket Çalışması Düzenledi.

Görüntülü Haber 21.09.2023 - 13:53, Güncelleme: 21.09.2023 - 13:53 1126+ kez okundu.
 

Sıla Yolu, Trakya Sınır Kapılarında Bin Kişinin Katıldığı Anket Çalışması Düzenledi.

2023 izin sezonunun bitmesinin ardından Silayolu.com ve Sıla Yolu Avrupalı Türk Otomobil Kulübü Derneği ekibi Trakya sınır kapılarında bir anket çalışması düzenledi.

Her yıl olduğu gibi bu yılda Silayolu.com ve Sıla Yolu Avrupalı Türk Otomobil Kulübü Derneği, Avrupalı Türklerin sıla yolunda karşılaştığı sorunları ve yaşanan mağduriyetleri gündeme getirmek adına yaptığı anket çalışmalarına birini daha ekledi Sınır kapılarında yapılan sözlü ve yazılı anket çalışmasına katılan gurbetçi vatandaşlarımızın ortak değindiği sorunlar; " Türkiye sınır kapılarında giriş ve çıkışta herhangi bir sorunla karşılaşmadıkları hatta görevlilerin güler yüzle davrandıkları fakat sıla yolu güzergâhı boyunca özellikle Sırbistan ve Bulgaristan sınırlarında aşırı beklemelerden ve rüşvet olaylarından " dolayı mağduriyet yaşadıkları yönünde oldu.   Türkiye'de herhangi bir sorunla karşılaştınız mı ? Sorusuna verdikleri cevap ise 'maalesef gurbetçi oldukları için çeşitli yerlerde kendilerine farklı fiyatlar uygulandığını ve özellikle 2023 yılında Türkiye'de yaşayan bazı kendini bilmezlerin sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlardan dolayı gurbetçi düşmanlığı oluştuğunu' dile getirdiler. Silayolu.com ve Sıla Yolu Avrupalı Türk Otomobil Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Sezai Koç’un öncülüğünde ve ekip arkadaşlarımız tarafından yapılan anket çalışması sonrası gurbetçi vatandaşlarımıza ve Kapıkule sınır kapısında görevli gümrük memurlarına çeşitli ikramlarda bulunuldu. Bulgaristan'da Bir Araçta Beyan Edilmemiş 200 Bin Avro Nakit Para Yakalandı. Sezai Koç yaptığı yazılı açıklamada, “Kapıkule, İpsala, Pazarkule ve Hamzabeyli sınır kapılarında bin kişi ile yapmış olduğumuz anket çalışmasındaki  amacımız;  Avrupalı Türklerin sıla yolu güzergâhında ve sınır kapılarında yaşadıkları sorunları tespit etmek ve bu sorunların en aza indirgemesini sağlanmaktır.  Anket çalışmamızı Avrupalı Türklerin sorunları ve çözüm önerileri altında raporlaştırıp hükümet yetkililerine sunacaklarını dile getiren Koç, bu yıl sıla yolu güzergâhında çok ölümlü kazalar yaşandı ve bir çok ocak söndü. Yaz sezonunda Uçak biletleri fahiş fiyatlardan satılıyor buda karayoluna olan talebin her yıl artmasına neden oluyor. Dolayısıyla karayolunda artan talep de ölümlü kazaların artmasına neden oluyor. Gurbetçilerimiz yaz sezonunda uçak bileti fiyatlarının makul düzeye indirilmesini istiyorlar. Hükümetimizin seçimlerden önce verilen sözlerin yerine getirilmesini talep ediyorlar. Özellikle 185 gün olayının 30 güne indirilmesinin bir an önce yürürlüğe girmesini istiyorlar.” dedi.   Kaynak: Silayolu.com
2023 izin sezonunun bitmesinin ardından Silayolu.com ve Sıla Yolu Avrupalı Türk Otomobil Kulübü Derneği ekibi Trakya sınır kapılarında bir anket çalışması düzenledi.

Her yıl olduğu gibi bu yılda Silayolu.com ve Sıla Yolu Avrupalı Türk Otomobil Kulübü Derneği, Avrupalı Türklerin sıla yolunda karşılaştığı sorunları ve yaşanan mağduriyetleri gündeme getirmek adına yaptığı anket çalışmalarına birini daha ekledi

Sınır kapılarında yapılan sözlü ve yazılı anket çalışmasına katılan gurbetçi vatandaşlarımızın ortak değindiği sorunlar; " Türkiye sınır kapılarında giriş ve çıkışta herhangi bir sorunla karşılaşmadıkları hatta görevlilerin güler yüzle davrandıkları fakat sıla yolu güzergâhı boyunca özellikle Sırbistan ve Bulgaristan sınırlarında aşırı beklemelerden ve rüşvet olaylarından " dolayı mağduriyet yaşadıkları yönünde oldu.

 

Türkiye'de herhangi bir sorunla karşılaştınız mı ? Sorusuna verdikleri cevap ise 'maalesef gurbetçi oldukları için çeşitli yerlerde kendilerine farklı fiyatlar uygulandığını ve özellikle 2023 yılında Türkiye'de yaşayan bazı kendini bilmezlerin sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlardan dolayı gurbetçi düşmanlığı oluştuğunu' dile getirdiler.

Silayolu.com ve Sıla Yolu Avrupalı Türk Otomobil Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Sezai Koç’un öncülüğünde ve ekip arkadaşlarımız tarafından yapılan anket çalışması sonrası gurbetçi vatandaşlarımıza ve Kapıkule sınır kapısında görevli gümrük memurlarına çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Bulgaristan'da Bir Araçta Beyan Edilmemiş 200 Bin Avro Nakit Para Yakalandı.

Sezai Koç yaptığı yazılı açıklamada, “Kapıkule, İpsala, Pazarkule ve Hamzabeyli sınır kapılarında bin kişi ile yapmış olduğumuz anket çalışmasındaki  amacımız;  Avrupalı Türklerin sıla yolu güzergâhında ve sınır kapılarında yaşadıkları sorunları tespit etmek ve bu sorunların en aza indirgemesini sağlanmaktır. 

Anket çalışmamızı Avrupalı Türklerin sorunları ve çözüm önerileri altında raporlaştırıp hükümet yetkililerine sunacaklarını dile getiren Koç, bu yıl sıla yolu güzergâhında çok ölümlü kazalar yaşandı ve bir çok ocak söndü. Yaz sezonunda Uçak biletleri fahiş fiyatlardan satılıyor buda karayoluna olan talebin her yıl artmasına neden oluyor. Dolayısıyla karayolunda artan talep de ölümlü kazaların artmasına neden oluyor.

Gurbetçilerimiz yaz sezonunda uçak bileti fiyatlarının makul düzeye indirilmesini istiyorlar. Hükümetimizin seçimlerden önce verilen sözlerin yerine getirilmesini talep ediyorlar. Özellikle 185 gün olayının 30 güne indirilmesinin bir an önce yürürlüğe girmesini istiyorlar.” dedi.

 

Kaynak: Silayolu.com

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve lokalbakis.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.